کلینیک روانشناسی نیک مایند

مشاوره فردی

سلامت روان حق شماست.

کیلینک روانشناسی نیک مایند با استفاده از بهترین متخصصین مشاوره فردی با بیش از هزار تجربه درمانی موفق در زمینه مشاوره فردی به صورت حضوری و آنلاین آماده خدمت رسانی به شماست. کافی است با ما تماس بگیرید و از خدمات مشاوره حضوری یا آنلاین ما بهره‌مند شوید.

مشاوره فردی که با نام‌های دیگری چون روان درمانی، گفتار درمانی یا جلسه درمان نیز شناخته می‌شود فرآیندی است که از طریق آن شخص به صورت انفرادی با یک مشاور یا روانشناس، در محیطی امن و محرمانه گفتگو می‌کند. مشاوره فردی این امکان را به افراد می‌دهد که به کشف احساسات، باورها و رفتارهای خود بپردازند. این مشاوره همچنین می‌تواند فرد را در درک بهتر خود و دیگران، تعیین اهداف و همچنین ایجاد تغییرات مطلوب یاری کند.

تعریف مشاوره فردی

مشاوره فردی از ملزومات زندگی امروز است. زندگی در جهان امروزی باعث شده است که هر فرد با چالش‌های زیادی روبه­‌رو باشد چالش‌هایی که به تنهایی قادر به حل آن­‌ها نیست از قبیل افسردگی، اضطراب، شکست عاطفی، از دست دادن یک عزیز و… با توجه به تعارض داشتن نیازها و تمایلات ما با واقعیات محیط و روابط، فشار روانی در زندگی انسان، امر اجتناب ناپذیری است. مشاوره فردی در چنین مواقعی بهترین انتخاب خواهد بود. در مشاوره فردی، فرد به صورت انفرادی با یک روانشناس متخصص و حرفه‌ای به بررسی و تجزیه و تحلیل مشکلاتش می‌پردازد و به درک بهتری از خود، جهان اطراف، اهداف و خواسته‌هايش می‌رسد.

اهداف مشاوره فردی 

از مهمترین اهداف مشاوره فردی حل مشکلاتی است که فرد با آن مواجه است. هدف کلی مشاوره فردی بهبود سلامت روان و اصلاح باورهای نادرست فرد درباره‌ی خود و جهان و کمک به فرد برای داشتن زندگی بهتر و استفاده از تمام استعداد و ظرفیت‌هایش ­است. نباید فراموش کنیم شکل‌گیری باورها و شخصیت افراد سال‌ها طول کشیده و بنابراین ممکن است تغییر باورها و افکار غلط فرد زمان زیادی طول بکشد اما یک فرد متخصص و حرفه‌ای می‌تواند در این مسیر به فرد کمک کند و این مسیر دشوار را برایش هموار کند.

مشاوره فردی

مزایای مشاوره فردی  

از مزایای مشاوره فردی می‌توان به افزایش آگاهی فرد از خود اشاره کرد کسی که خود را بشناسد می‌تواند درک بهتری از مشکلات و چالش‌هایی که با آن­ها روبه ­رو است داشته باشد، با افزایش خود آگاهی و فهم باورها و عقاید خویش فرد به معنای بهتری از خود و جهان می‌رسد. مشاوره فردی باعث می‌شود فرد مهارت‌های ارتباطی خود را بهبود دهد و در داشتن ارتباط اجتماعی مؤثر نیز تأثیرگذار است و به او برای داشتن سلامت روان و زندگی بهتر کمک می‌کند.

مشاوره فردی

انواع مشاوره فردی

 • مشکلات خلقی و روانی
 • مدیریت بحران
 • افزایش اعتماد به نفس
 • رفع اختلالات شخصیتی
 • روابط بین فردی
 • افسردگی
 • اضطراب
 • عصبانیت و …

به عبارتی مشاوره فردی در جهت دریافت پشتیبانی و رشد در زمان‌های بحرانی زندگی، همچنین در جهت حل مشکلات ارتباط با همسر، خواهر، برادر و دیگران، بررسی مشکلات مربوط به بد رفتاری و غفلت و یا حالات دیگر نظیر داغ دیدگی، مشکلات تحصیلی، مشکلات دینی و معنوی، تأثیر گذار خواهد بود.

مشاوره فردی

رویکردهای مشاوره فردی  

درمانگران برای حل مشکلات افراد می‌توانند از انواع مختلفی از شیوه‌های درمان استفاده کنند. انتخاب رویکرد با توجه به مراجعه و درمانگر متفاوت است. روش‌های درمانی روانشناختی عبارتند از: درمان‌های روانکاوی و روان پویشی متمرکز بر الگوهای روابط ناخودآگاه ناشی از دوران کودکی، درمان­ های رفتاری متمرکز بر شناخت و رفتارها، درمان انسان­ گرایانه و استفاده از هنرهای خلاقانه در روند درمانی. روانشناسان معمولا بعضی از این روش‌ها را به کار می‌گیرند. برخی از متخصصین از یک رویکرد و گروه دیگر از ترکیب چند رویکرد استفاده می‌کنند.

مشاوره فردی

مشاوره فردی آنلاین و حضوری

مشاوره فردی به نیاز اشخاص در جهت توسعه فردی، درمان اختلالات روانی و ارتقاء سلامت روان می‌پردازد. این مشاوره به صورت حضوری و آنلاین برگزار می‌شود. در مشاوره فردی حضوری، جلسات در محل مشاوره و در دفتر یا اتاق مشاوره انجام می‌شود، در حالی که در مشاوره فردی آنلاین، جلسات از طریق اینترنت و از راه‌های ارتباطی مختلفی مانند تلفن، ویدئو کنفرانس، چت و… صورت می‌گیرد. هر کدام از مشاوره‌ها چه حضوری و چه آنلاین مزایا و معایبی دارد.

مشاوره فردی

انواع مشاوره فردی غیرحضوری

 • مشاوره فردی تلفنی

مشاوره تلفنی یکی از انواع مشاوره­‌های فردی غیرحضوری، است. در این روش شما می­‌توانید برای دریافت راهنمایی، مشاوره و حل مسائل خود از طریق دریافت نوبت، با مشاور مربوطه تماس تلفنی داشته باشید.

 • مشاوره فردی آنلاین

یکی دیگر از انواع مشاوره­‌ها که امروزه رواج زیادی پیدا کرده است، مشاوره فردی آنلاین است که از طریق اپلیکیشن‌­های تلفن همراه هوشمند انجام می‌شوند.

 • مشاوره فردی تصویری

در این روش مشاوره که کیفیت آن همانند مشاوره حضوری است برای آن دسته از مراجعینی که به دلایل مختلفی نمی­‌توانند مراجعه حضوری داشته باشند یا خارج از ایران سکونت دارند و نیاز به دیدن چهره مشاور دارند، روش مناسبی است. برای استفاده از این روش، ترجیحاً باید اینترنت شما از نوع اینترنت پرسرعت باشد.

مزایای مشاوره فردی آنلاین یا غیرحضوری

طبق شرایط زمانی شما با مشاور ارتباط برقرار می‌کنید و وقت مشاوره برای شما خیلی سریع تر داده می‌شود. هزینه­‌های مشاوره غیرحضوری کمتر از مشاور حضوری است. نیازی به رفت‌­وآمد و ماندن در ترافیک نیست. انتخاب مشاور (آقا و خانم) با خودتان است و با توجه به مسأله شما و تخصص مشاور، او را انتخاب می‌کنید. در هر شهر یا منطقه‌­ای که سکونت داشته باشید با یک تلفن در منزل خود می‌توانید به مشاور مربوطه دسترسی داشته باشید. گاهی هم ممکن است بخاطر ترس از دیدن واکنش مشاور و یا ترس از قضاوت شدن، شما مشاوره غیرحضوری را به مشاوره حضوری ترجیح دهید.

تعداد جلسات و زمان مشاوره فردی

زمان جلسات مشاوره فردی معمولا بین 45 تا 60 دقیقه به طول می‌انجامند. اما همانطور که اشاره شد، دفعات و مدت ادامه آن‌ها، تا حد زیادی به نیازها، اهداف درمانی و پیشرفت فرد مراجعه کننده بستگی دارد. بسیاری از نگرانی‌ها و مشکلات می‌توانند به آسانی و با درمان کوتاه ‌مدت برطرف شوند. برخی نگرانی‌های مزمن یا پیچیده‌تر ممکن است نیاز به جلسات طولانی ‌مدت و یا حتی تغییر شیوه‌های درمان داشته باشند.

مشاوره فردی

فرایند مشاوره فردی

در جلسه اول بعد از شناخت متقابل بین درمانگر و مراجعه کننده مسیر جلسات، به سمت شناخت صحیح مشکل، و یافتن برنامه درمانی مناسب برای آن سوق داده می‌شود. در جلسات مشاوره فردی، نظرات شخص درباره مشکل ایجاد شده، انتظارات و احساسات او، خلق‌وخو و وضعیت روانی و خواسته‌ها و اهداف مراجعه‌کننده مورد بررسی قرار می‌گیرد. در هر جلسه، مشاور وضعیت روحی مراجع را در طی جلسه گذشته بررسی می‌کند، میزان پایبندی او به راه‌حل‌های جلسه حاضر را جویا می‌شود و با کمک خود مراجع راه‌حل‌های جدیدی را ارائه می‌دهد. 

مشاوره فردی

ویژگی یک مشاور فردی خوب 

از مهمترین و اصلی‌ترین ویژگی‌های یک مشاور فردی خوب، تخصص و تجربه در این زمینه است. ایجاد ارتباط مؤثر و سازنده و همدلی و درک همدلانه و ایجاد اطمینان و اعتماد از ویژگی‌های یک متخصص و مشاور حرفه‌ای است. یک مشاور خوب علاوه بر حل کردن مشکلات به اصلاح باورها و عقاید نادرست فرد پرداخته و نگرش و خودآگاهی تازه‌ای به فرد می‌دهد  و کیفیت زندگی و سلامت روان فرد را بهبود می‌بخشد.

مشاوره فردی

مشاور فردی خانم و آقا

جنسیت مشاور در انتخاب مشاوره مهم نیست و برخی از افراد به هیچ وجه به جنسیت مشاور خود اهمیت نمی‌دهند اما این نکته بستگی به شخص و نیازهای او و درک او از انتخاب یک مشاور دارد. مهمترین مسأله هنگام انتخاب یک مشاور این است که فردی را پیدا کنید که در صحبت کردن با او احساس راحتی کنید. مشاوری را انتخاب کنید که به شما احساس راحتی دهد تا بتوانید خودتان باشید. شما در کلینیک نیک مایند می‌توانید به دلخواه از بین ۵۰ مشاور فردی خانم و آقا یک فرد متخصص را انتخاب کنید و این امر مراجعه به روانشناس را بسیار آسان نموده است. کلینیک نیک مایند شامل روانشناسان و مشاور فردی خانم و آقا است. شما می‌توانید با ما تماس بگیرید تا بهترین مشاور را برای شما پیشنهاد دهیم.  

بهترین مرکز مشاوره فردی در تهران

اگر به دنبال بهترین مشاوره فردی در تهران هستید کلینیک روانشناسی و مشاوره نیک مایند یکی از بهترین مراکز روانشناسی در تهران است که با بهره‌گیری از درمانگران مجرب از سال‌هاست مشغول به فعالیت تخصصی در حوزه مشاوره فردی بوده و در طول این سال‌ها تلاش کرده تا در حوزه‌های مختلف مشاوره فردی خدماتی شایسته ارائه نماید. کلینیک نیک مایند با کادری از برترین و مجرب ترين روانشناسان فردی در تهران، ارائه دهنده خدمات مشاور فردی خانم و آقا به صورت حضوری و آنلاین در سراسر کشور است. مجموعه نیک مایند افتخار دارد که تاکنون توانسته در حل مشکلات مراجعین نقش به سزایی داشته باشد.

مشاوران فردی در کلینیک نیک مایند

انتخاب درمان‌گر یکی از مهم‌ترین و البته پرچالش‌ترین انتخاب‌ها برای افراد است انتخاب یک درمانگر مناسب کار دشوار و حساسی است. درمان‌گر خود را از میان درمان‌گرانی انتخاب کنید که نسبت به تخصص آن‌ها آگاهی کافی دارید و در این مسیر عجله نکنید.
کلینیک مشاوره و روانشناسی نیک مایند با دارا بودن درمانگران مجرب در حوزه‌های گوناگون روان درمانی و مشاوره فردی آماده ارائه خدمات به شماست. می‌توانید از بخش مشاوران، رزومه کاری و تحصیلی درمان‌گران را بررسی کرده و برای رزرو وقت مشاوره اقدام کنید.

سخنی از مشاوران نیک مایند

مشاوره فردی ابزاری عالی برای کمک به حل مشکلات در روابط و زندگی فردی و اجتماعی افراد است. افراد می‌توانند با استفاده از مشاوره فردی تعارضات، درگیری‌ها و دو راهی‌هایی که در تصمیمات خود دارند را برطرف سازند. برخی از افراد تصور می‌کنند که فقط اشخاصی که از بیماری‌های روانی مانند افسردگی رنج می‌برند، نیاز به مراجعه به مشاوره دارند. در صورتی‌که این گونه نیست. تمام افراد می‌توانند به مشاوره مراجعه کرده و هر گونه مشکلات و موضوعاتی را که ذهن آنها را مشغول کرده حل کنند. مسلما مشورت با یک روانشناس متخصص و آموزش دیده می‌تواند زندگی تمام ما را بهبود بخشیده و شادی و نشاط و آرامش را به زندگی ما هدیه کند. پس اگر احساس می‌کنید که نیاز به مشورت با یک فرد متخصص دارید که راهگشا باشد و بتواند کمک مؤثر و مفید به شما کند، مشاوره فردی را از دست ندهید.