مشاوره پیش از ازدواج

ازدواج موفق

مشاوره قبل از ازدواج به افراد کمک می­ کند تا با نگاه منطقی و واقع بینانه و درک ویژگی­ های شخصیتی،اهداف، وظایف و حقوق همدیگر ازدواج موفق ­تری داشته باشند. برای داشتن ازدواج سالم و موفق،اگر مشاوره قبل از ازدواج به یک امر ضروری تبدیل شود زوجین می­ توانند ضمن بکارگیری نکات دریافتی از مشاوره­ ها و شناخت بهتر اهداف و ویژگی های همدیگر، مشکلات خود را بیش از پیش بکاهند.

مشاوره پیش از ازدواج یک روش درمانی است که به زوجین کمک می کند تا برای ازدواج آماده شوند.زوجین می ­توانند با درک تفاوت ­ها و شباهت­ ها وتعیین انتظارات پیش از ازدواج،رابطه بهتری  داشته باشند.طبق آمار بسیاری از افراد به دلیل عدم آگاهی و شناخت کافی قبل از ازدواج،قادر به حفظ بنیان خانواده نبوده ­اند در حالی که با مشاوره پیش از ازدواج و درک شخصیت و اهداف و خواسته ­های همدیگر می ­توان از بروز بسیاری از مشکلات جلوگیری کرد.

اهمیت مشاوره پیش از ازدواج چیست؟

مشاوره قبل از ازدواج به افراد کمک می­ کند تا با نگاه منطقی و واقع بینانه و درک ویژگی­ های شخصیتی،اهداف، وظایف و حقوق همدیگر ازدواج موفق ­تری داشته باشند. برای داشتن ازدواج سالم و موفق،اگر مشاوره قبل از ازدواج به یک امر ضروری تبدیل شود زوجین می­ توانند ضمن بکارگیری نکات دریافتی از مشاوره­ ها و شناخت بهتر اهداف و ویژگی های همدیگر، مشکلات خود را بیش از پیش بکاهند.از مهترین دلایل مشاوره پیش از ازدواج می­توان به افزایش بینش زوجین نسبت به یکدیگر اشاره کرد. وقتی دو فرد تصمیم به ازدواج می­ گیرند غالبا از خواسته ­ها،اهداف،انتظارات و مشکلاتی که نهایتا ممکن است برای آن­ها پیش بیاید غافل می­ شوند.مشاوره قبل از ازدواج به زوج­ه ا کمک می­کند تا بتوانند این مشکلات را پیش ­بینی کنند و  راه حل مناسبی پیدا کنند تا ازدواج بهتری داشته باشند.

اهداف مشاوره پیش از ازدواج چیست؟

مشاوره پیش از ازدواج با هدف بررسی ابعاد مختلفی مانند ویژگی­ های شخصیتی افراد،نیازها،انتظارات،علایق،شباهت­ ها وتفاوت­ های اجتماعی،اقتصادی،فرهنگی و خانوادگی انجام می­ شود.در جلسات مشاوره پیش از ازدواج، زوج­ ها در زمینه­ های مختلف مورد ارزیابی قرار می­ گیرند تا مشخص شود برای ازدواج آماده هستند و مهارت­های زندگی مشترک را می­ دانند. در مشاوره پیش از ازدواج، معیارهای طرفین مانند میزان توجه به ظاهر فرد مقابل،مسائل مالی، تحصیلات، مذهب و… مطرح شده و هر دو طرف مورد ارزیابی قرار می­ گیرند تا با کمک مشاور، ازدواجی پایدار و موفق داشته باشند.

در جلسه مشاوره ازدواج به چه مسائلی پرداخته می‌شود

 • دید واقع گرایانه‌تر از ازدواج
 • سازگاری بیشتر در زندگی مشترک
 • اطمینان از داشتن یک رابطه سالم و محکم
 • برقرای ارتباط مؤثر
 • درک ارزش‌ها و باورهای یکدیگر
 • توانمند شدن در حوزه امور مالی
 • بررسی تمایلات و اهداف آینده؛ مانند تمایل به فرزندآوری
 • رسیدن به شناخت بهتر از یکدیگر
 • یادگیری مهارت‌های حل اختلاف
 • درک انتظارات در رابطه زناشویی
 • تبیین و حل مسائل مربوط به روابط جنسی
 • پیشگیری از ماندن در یک رابطه سمی
 • رها شدن از ترس از ازدواج
 • شناسایی نقاط ضعف و قوت رابطه
 • شناسایی نقاط احتمالی بحث و اختلاف در آینده

 

 

ویژگی های یک مشاور پیش از ازدواج خوب چیست؟

از مهمترین و اصلی ترین ویژگی‌های یک مشاوره ازدواج خوب تخصص و تجربه است. مشاوره قبل از ازدواج مکالمه بین متخصص، شما و شریک زندگی شماست. در طول جلسات مشاوره قبل از ازدواج ،مشاوره به شما کمک می‌کند تا یک دید واقع­ بینانه از خود وشریک زندگیان داشته باشید.درک مشکلات و درگیری­ های زوجین و ایجاد ارتباط موثر و سازنده و همدلی از ویژگی­های یک متخصص و مشاور پیش از ازدواج حرفه ای است.مشاوره پیش ازدواج معمولاً به‌صورت جلسات درمانی دونفره انجام می‌شود.یک مشاور خوب مهارت­ هایی مانند بحث منطقی در مورد       تفاوت­ ها،درک همدیگر،نحوه برقرای ارتباط درست را در زوجین تقویت می ­کند.

 

مشاوران پیش از ازدواج کلینیک نیک مایند

کلینیک تخصصی مشاوره و روانشناسی نیک مایند با داشتن بهترین درمانگران در زمینه مشاوره پیش از ازدواج و ارائه خدمات در زمینه رویکردهای مختلف در مشاوره پیش از ازدواج یکی از برترین انتخاب‌های شماست. مشاوره پیش از ازدواج اگر به کمک یک مشاور متخصص و درمانگر کارآزموده انجام بگیرد،منجر به انتخاب درست ،پایداری عواطف و موفقیت در زندگی زناشویی می­ شود.

درمانگران ما با به کارگیری رویکردهای مختلف  شما را برای دستیابی به یک رابطه گرم و صمیمی و البته سالم راهنمایی می‌کنند. کیلینک روانشناسی نیک مایند با استفاده از مجرب ترین کادر مشاوره و روانشناسی آماده خدمت رسانی به شماست. کافی است با ما تماس بگیرید و از خدمات مشاوره حضوری یا غیر حضوری ما بهره ببرید.