مشاوره تحصیلی

موفقیت

مشاوره تحصیلی از ابتدای گذار کودک به پیش دبستانی و مدرسه که مشکلاتی مانند اضطراب جدایی رخ می دهد، تا گذار کودک به مقاطع تحصیلی مختلف، دانشگاه و پس از آن پیدا کردن شغل مناسب را شامل می شود. کار مشاور تحصیلی،تسهیل فرایند موفقیت و هموار کردن این مسیر برای افراد است.

مشاوره تحصیلی به دانش ­آموزان و دانشجویان در جهت شناخت استعداد و توانایی­ هایشان،برنامه­ ریزی درسی و انتخاب رشته کمک می­ کند تا حداکثر استفاده را از ظرفیت­ های خود ببرند. مشاوره تحصیلی از ابتدای گذار کودک به پیش دبستانی و مدرسه که مشکلاتی مانند اضطراب جدایی رخ می دهد، تا گذار کودک به مقاطع تحصیلی مختلف، دانشگاه و پس از آن پیدا کردن شغل مناسب را شامل می شود. کار مشاور تحصیلی،تسهیل فرایند موفقیت و هموار کردن این مسیر برای افراد است.

مزایای مشاور تحصیلی

یکی از راه های پیشرفت و داشتن شغل خوب در دنیای امروزی انتخاب درست رشته تحصیلی است.از مزایای مشاور تحصیلی کمک به انتخاب رشته تحصیلی،متناسب با شخصیت و علایق افراد است. در مشاوره تحصیلی به فرد کمک می شود تا بتواند دروس و رشته تحصیلی مناسبی را انتخاب کند تا در آینده متناسب با آن رشته شغلی پیدا کند.از دیگر مزایای مشاور تحصیلی می­توان به آموزش فنون و مهارت­های مطالعه و یادگیری اشاره کرد با یادگیری این فنون مطالعه آسان تر، سریع تر و لذت بخش تر می ­شود.از مهم­ترین این مهارت­ ها می­ توان به مدیریت زمان، برنامه ریزی درسی، تمرکز حواس،یادداشت برداری، خلاصه کردن، تند خوانی و تقویت حافظه اشاره کرد.

مشاوره تحصیلی شامل چه زمینه هایی است؟

یکی از زمینه های مشاور تحصیلی کمک به افراد در انتخاب رشته متناسب با علایق و توانایی­هایشان است. در مشاوره انتخاب رشته، دکتر متخصصی که دوره مشاوره آموزشی و تحصیلی را در دانشگاه گذرانده است، با استفاده از دانش تئوری و داشته­ های تجربی، به مراجعه کنندگان درباره این انتخاب سرنوشت ساز مشاوره می دهد.از دیگر زمینه­ های کارکرد مشاوره تحصیلی آموزش فنون و مهارت های یادگیری مانند شیوه درست مطالعه،افزایش تمرکز و تقویت حافظه است.یادگیری هر کدام از این فنون در پیشرفت و موفقیت افراد نقش بسزایی دارد.

مشاوران تحصیلی کلینیک نیک مایند

معمولا کسانی که مشاوره انتخاب تحصیلی می دهند در این زمینه آموزش آکادمیک ندیده اند و صرفا بر اساس تجربه و آزمون و خطا، اطلاعاتی که بدست آورده اند را در اختیار بقیه قرار می­ دهند اما در برخی مراکز مشاوره و کلینیک های روانشناسی در مشاوره انتخاب رشته، دکتر متخصص که دوره مشاوره آموزشی و تحصیلی را در دانشگاه گذرانده است، با استفاده از دانش تئوری و داشته های تجربی، به مراجعه کنندگان درباره این انتخاب سرنوشت ساز مشاوره می­دهد.کلینیک مشاوره و روانشناسی نیک مایند با دارا بودن مشاوران تحصیلی مجرب  آماده ارائه خدمات به شماست. می‌توانید از بخش مشاوران، رزومه کاری و تحصیلی مشاوران را بررسی کرده و برای رزرو وقت مشاوره اقدام کنید.